Zmywarki do zabudowy 60 cm są aktualnie znacznie bardziej popularne niż ich mniejsze odpowiedniki o szerokości 45 cm. Większe (czyli wg nas standardowe) zmywarki do zabudowy sprawdzają się bardzo dobrze w każdym domu czy mieszkaniu (no może oprócz singli). Jeżeli szukasz funkcjonalnej zmywarki, która będzie naprawdę pomocna w zmywaniu naczyń, zdecydowanie polecamy zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm. Pamiętajmy też, że zmywarka 60 cm jest tak naprawdę niewiele większa, a jej znacznie większa funkcjonalność jest nie do podważenia.

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania zmywarki

Największym plusem zmywarek o szerokości 60 cm jest to, że pozwalają one na zaoszczędzenie wody. Zmywarka pobiera tyle samo wody i prądu niezależnie od tego, czy wsadzisz do niej 6 czy 12 kompletów naczyń, dlatego jej używanie przy dużej ilości pobrudzonych naczyń, będzie oszczędniejsze. W większej zmywarce łatwiej zmieścisz także garnki i patelnie, które w przypadku zmywarki 45 cm, trzeba będzie myć osobno.

Bardzo dobrym wyborem jest zmywarka do zabudowy 60 cm, oferująca dodatkowo opcję połowy wsadu. Jeśli masz do umycia tylko kilka naczyń, możesz wsadzić je do zmywarki i wybrać program, który pobiera znacznie mniej wody i prądu. Umożliwi to zmywanie na bieżąco. Częstym problemem w małych zmywarkach jest brak miejsca we wnętrzu – jeśli masz sporo naczyń do umycia i umieścisz je zbyt blisko obok siebie, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z efektów mycia. W większej zmywarce takiego problemu nie ma.

Zmywarka do zabudowy 60 cm z odkrytym i zakrytym panelem

Zmywarki do zabudowy można podzielić na dwa rodzaje – z odkrytym i zakrytym panelem. Zmywarka z widocznym panelem charakteryzuje się tym, że cały czas widzisz parametry zmywania naczyń i możesz w razie potrzeby je regulować. Zmywarki z ukrytym panelem wyglądają nieco nowocześniej – na ściance takiego urządzenia nie ma przycisków, pokręteł i wyświetlaczy, a o tym, że nie wolno otwierać jeszcze drzwiczek zmywarki, informuje dioda. W sieci można znaleźć wiele opinii osób, które są za jednym lub za drugim rozwiązaniem. Naszym zdaniem, nie jest to decydująca kwestia, bo komfort użytkowania jednej i drugiej zmywarki, jest bardzo podobny. Jeśli nie chcesz, by coś zaburzało estetykę Twojej kuchni, wybierz model z zakrytym panelem.

Cicha zmywarka do zabudowy 60 cm

Jeszcze kilka lat temu, wybierając zmywarkę, trzeba było zwracać uwagę na to, jak głośne jest urządzenie. Dziś są one znacznie mniej hałaśliwe – głośność większości modeli nie przekracza 45 dB. Taki poziom natężenia dźwięku panuje zwykle w standardowym biurze lub w domu, w którym przebywają osoby i nie powinien rozmawiać w trakcie rozmowy. Zdarzają się niechlubne wyjątki od tej reguły, dlatego przed zakupem konkretnego modelu, powinniśmy poszukać w sieci opinie na jego temat. Jeśli głośne działanie pojawi się po kilku miesiącach użytkowania dobrej zmywarki, może to oznaczać uszkodzenie jakiegoś elementu mechanicznego.

Dobra zmywarka do zabudowy 60 cm – jakie funkcje?

Bardzo przydatną funkcją w zmywarce jest przepływowy podgrzewacz wody, który wpływa na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach na prąd – podgrzane jest tylko tyle wody, ile jest konieczne, do umycia naczyń.

Przydatną funkcją jest także programator – naczynia można wsadzić do zmywarki i uruchomić ja dopiero po kilku godzinach, by mycie zakończyło się przed naszym przyjściem do domu. Dzięki temu będziemy mogli wyjąć z niej naczynia bez obawy, że skropli się na nich para używana do suszenia i będziemy musieli je wycierać ręcznie.

Dobre zmywarki 60 cm są często wyposażone w funkcję zmywania połowy wsadu – gdy masz do umycia niewiele naczyń, będziesz mógł zaoszczędzić sporo wody. Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem jest zmywarka szufladowa – zamiast jednej, dużej komory, posiada dwie lub więcej osobnych przegród. Dzięki temu możesz nastawić mycie tylko w jednej komorze.

Używanie zmywarki jest znacznie prostsze wtedy, gdy jest wyposażona we wskaźnik braku tabletek, albo soli i nabłyszczacza. W zmywarce, w której nie ma tej opcji, trzeba samemu zwracać uwagę na to, czy nie trzeba ich uzupełnić, co przy naszej nieuwadze, może wpłynąć na niedomyte naczynia. Poważnym problemem podczas używania zmywarki jest brud osadzający się na jej filtrach. Aby się go pozbyć, dobrym rozwiązaniem jest zakup zmywarki 60 cm z filtrem, który samodzielnie się oczyszcza.

Zmywarka 60 cm – jaka firma?

Większość firm produkujących sprzęt AGD oferuje dziś produkty podobnej jakości i nalepka producenta na obudowie nie jest decydującą kwestią. Dużą popularnością cieszą się zmywarki takich firm, jak:

 • Bosch
 • Whirlpool
 • Siemens
 • Beko
 • Mastercook i wielu innych.

Niezależnie od tego, jaka firma wyprodukuje Twoją zmywarkę, zwróć uwagę na to, do jakiej serii należy sprzęt. Większość producentów oferuje zarówno podstawowe zmywarki 60 cm, które są wyposażone w najmniej zaawansowane programy i nie są energooszczędne, jak i znacznie bardziej nowoczesny sprzęt. Wybierając zmywarkę, warto przeczytać w sieci opinie na temat użytkowania danego sprzętu i jego kultury pracy. Dzięki temu unikniemy zakupu produktu, którego użytkowanie będzie sprawiało wiele problemów.

wpis na temat:

 • jaka zmywarka 60cm forum dyskusyjne
 • zmywarka do zabudowy 60
 • zmywarki zabudowa ranking opinie
 • zmywarka 60 cm opinie
 • zmywarki beko opinie

Zmywarka do zabudowy 60 cm - Opinie i komentarze (3)

 • 14 marca 2016 z 08:37
  Permalink

  Wiele zależy od tego jak często zmywarkę chcemy nastawiać. Ja mam taką zmywarkę z tych mniejszych Electroluxa i przyznam, że wydawało mi się że będzie za mała, ale mieliśmy jedynie tyle miejsca w kuchni do zagospodarowania. Teraz wiem, że nie jest to mało nawet dla trzyosobowej rodziny. Te 6 kompletów to tak na prawdę wystarczająco żeby spokojnie pozmywac po obiedzie. Dodatkowo zdarza mi się po prostu na noc wstawić dodatkowe mycie na rzeczy takie jak np garnki czy dzbanki. Są energooszczedne, więc nie jest to problem jeśli chodzi o rachunki, a wygoda posiadania zmywarki jest niesamowita.

  Powtórz
 • 24 marca 2016 z 13:15
  Permalink

  Ja akurat jestem mniej za zabudową, u nas w domu mamy gorenje i nie jest pod zabudowę i naprawde daje rade 🙂 ale warto sprawdzic też inne ich sprzety, moze sie przydadza

  Powtórz
 • 20 kwietnia 2016 z 12:48
  Permalink

  Faktycznie, niektóre zmywarki nadal potrafią być bardzo głośne – szczególnie te o szerokości 60 cm. Warto sprawdzać opinie w internecie na temat konkretnych modeli, które nas interesują 🙂

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *