Jeśli cenicie sobie elegancję i nowoczesność – ekspres do zabudowy, to coś dla was. Klasyczny ekspres to dość duże urządzenie i zwyczajnie zabiera sporo miejsca (szczególnie te lepsze), oczywiście ekspres do zabudowy tego miejsca wam nie zwróci, ale wizualnie kuchnia będzie dużo bardziej integralna, ekspres tego rodzaju jest niemal niewidoczny i doskonale skomponuje się z kuchnią w pełni zabudowaną.

Jakość kawy z ekspresów do zabudowy nie różni się niczym z tych wolnostojących (jeden z ciągle pokutujących mitów), również czyszczenie urządzenia jest zwykle łatwe i wygodne (trudność z utrzymaniem, to kolejny mit), jednak radzę zwrócić na tę kwestię uwagę podczas dokonywania wyboru, jako że każdy ekspres nieco różni się budową. Ekspres do zabudowy będzie dobrym rozwiązaniem również dla tych, którzy lubią kuchenne gadżety – często mają one więcej funkcji i programów, niż klasyczne ekspresy, są też bardziej nowoczesne, bardziej oparte na elektronice (ledowy wyświetlacz, możliwość programowania, duża automatyka) i rozbudowane, standardem jest młynek do mielenia kawy, pojemnik na kawę mieloną, pojemnik na mleko, co nie zawsze znajdziecie w ekspresach wolnostojących.

Ekspres do zabudowy montuje się w tzw. „słupku”, czyli wysokiej kuchennej szafce lub w standardowej wnęce piekarnikowej. Przemyślcie dobrze na jakiej wysokości zamontujecie ekspres, najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie go na wysokości blatu lub nieco wyżej. Pamiętajcie również o konieczności doprowadzenia wody do urządzenia, ponieważ ekspresy do zabudowy pobierają ją bezpośrednio z sieci. Montaż pozostawcie specjaliście. Warto wspomnieć, że ekspresy do zabudowy są o kilka klas lepsze, niż te wolnostojące – warto więc zadbać o każdy detal. Niektórych może odstraszyć cena (najtańsze ekspresy do zabudowy kosztują ok. 1000 zł), ale trzeba też pamiętać, że jest to wieloletnia inwestycja. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązani jest również duża odporność i solidność ekspresów.

Na rynku dostępne są ekspresy w różnych wymiarach, standardowe, a jednocześnie najbardziej funkcjonalne są ekspresy 60 cm i 50 cm, w mniejszych urządzeniach rzadko spotyka się bardziej rozbudowane opcje, najczęściej są to też ekspresy parzące jedną kawę na raz. Większe ekspresy są ponadto łatwiejsze w czyszczeniu.

W wersji do zabudowy dostępne są zarówno ekspresy automatycznie, jak i kolbowe, choć wybór tych drugich jest dość ograniczony.

Ekspres do zabudowy - Ranking 2018

TOP 5 Ekspres do zabudowy Producent Cena
1Krups EA8108KrupsAktualna Cena
2Saeco Incanto HD8917/09SaecoAktualna Cena
3Krups EA815KrupsAktualna Cena
4Jura C65 ImpressaJuraAktualna Cena
5Saeco PicoBaristo HD8927/09SaecoAktualna Cena

Ekspres do zabudowy - Opinie i komentarze (2)

 • 9 listopada 2016 z 11:48
  Permalink

  Mam ekspres w domu i uwielbiam kawę przygotowaną właśnie w nim. Jestem kawoszem więc bez ekspresu do kawy naprawdę nie wiem jakbym funkcjonowała. Jednak nie mam takiego zabudowanego, który na pewno sprawdziłby się w mojej kuchni. Przy remoncie trzeba będzie o tym pomyśleć, bo to naprawdę dobre rozwiązanie, które się sprawdzi.

  Powtórz
 • 9 sierpnia 2017 z 07:13
  Permalink

  Jak się kiedyś dorobię własnego mieszkania i będę urządzać własną kuchnię, to na pewno sobie taki ekspres zafunduję.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *