Lodówka do zabudowy to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcesz mieć elegancko wyglądającą kuchnię. Istnieje kilka rodzajów lodówek tego typu, różniących się wyposażeniem i wielkością – z tego poradnika dowiesz się, która z nich będzie najlepsza.

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Dobra lodówka do zabudowy jest niewidoczna w kuchni, dlatego nie psuje wyglądu wnętrza. Jej minusem jest to, że przy takich samych wymiarach zewnętrznych lodówki, będzie miała ona mniejszą pojemność. Jeśli masz małą kuchnię i chcesz, by w lodówce zmieniło się więcej jedzenia, lepszym rozwiązaniem jest lodówka wolnostojąca. Lodówki wolnostojące wyglądają znacznie gorzej i osoby dbające o design pomieszczenia, wybiorą raczej lodówkę do zabudowy.

Bardzo przydatną opcją w lodówce do zabudowy jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, dostępna w większości modeli.

Lodówka do zabudowy – wymiary

Wybierając najlepszą lodówkę do zabudowy, zwróć uwagę na to, że nie może być ona bardzo dokładnie dopasowana do miejsca, w którym stoi. Jeśli będzie miała za mało wolnej przestrzeni, wentylacja będzie niewystarczająca i dojdzie do jej uszkodzenia.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się jej otwory wentylacyjne, by następnie postawić ją w takim miejscu, by nie doszło do ich zablokowania.

Dobre lodówki mają zwykle podobne wymiary i o ile nie zdecydowałeś się na meble kuchenne robione pod wymiar, dopasowanie lodówki nie będzie stanowiło żadnego problemu. W kuchni pod wymiar należy dokładnie zmierzyć wnętrze szafki i dobrać do niej lodówkę, co pozwoli na uniknięcie problemów z jej późniejszym dopasowywaniem.

Lodówka do zabudowy z No frost

Lodówki No frost są bardzo dobrym wyborem, ponieważ nie trzeba ich rozmrażać. W lodówce zamontowanej w szafie rozmrażanie jest znacznie trudniejsze, niż w innych. W takiej lodówce jest suche powietrze, które wpływa korzystnie na długość przechowywania produktów. Jeśli masz do wyboru zwykłą lodówkę i lodówkę No frost, ta druga będzie znacznie łatwiejsza w użytkowaniu.

RankingRanking lodówek do zabudowy z No frost

TOP 5 Lodówka do zabudowy z No frost Producent Cena
1Samsung BRB260010WW/EFSamsungAktualna Cena
2Whirlpool ART9811/A++SFWhirlpoolAktualna Cena
3Samsung RB33J8035SRSamsungAktualna Cena
4Whirlpool ART8912/A++SFWhirlpoolAktualna Cena
5Samsung BRB260034WW/EFSamsungAktualna Cena

System No frost wpływa znacznie na cenę lodówki. Alternatywnym rozwiązaniem jest automatyczne odszranianie lodówki.

Lodówka podblatowa do zabudowy

Gdy w kuchni masz ograniczoną powierzchnię, powinieneś zastanowić się nad zakupem lodówki podblatowej. Na górnym brzegu takiej drukarki znajduje się cokół, do którego przyczepia się blat szafki.

Lodówki podblatowe do zabudowy są zwykle znacznie mniejsze niż standardowe, dlatego nie będą dobrym wyborem dla dużej rodziny. Nie mają także zamrażalników, a jeśli już się znajdzie, to jest zwykle bardzo mały. Lodówki podblatowe do zabudowy sprawdzą się dla jednej osoby lub jako elegancka lodówka do biura.

Lodówka do zabudowy z kostkarką

Kostkarka to urządzenie bardzo przydatne w lecie – jeśli używasz bardzo dużo lodu, warto zastanowić się nad jej zakupem. W przypadku lodówek do zabudowy, najlepszym rozwiązaniem jest osobny pojemnik na wodę, który uzupełnia się w miarę produkowania lodu. Możesz też kupić lodówkę, którą podłącza się bezpośrednio do instalacji wodnej. Wymaga to interwencji hydraulika, ale potem możemy zapomnieć o trudnościach w użytkowaniu lodówki.

Kostkarka zajmuje sporo miejsca, dlatego lodówka, która jest w nią wyposażona, będzie miała mniejszą pojemność. Zwróć uwagę na to, że wiele osób kupuje lodówkę z kostkarką, ale praktycznie jej nie używa. To element wpływający na cenę lodówki i jej pojemność, dlatego przed wybraniem takiej lodówki, powinieneś się poważnie zastanowić. Kostkarka wymaga bardzo dokładnego przycięcia frontów.

Lodówka side by side do zabudowy

Najważniejszą zaletą takich lodówek jest to, że ma dwukrotnie krótsze drzwi od standardowego modelu. Wnętrze jest zwykle podzielone na dwie części, przez co półki są o połowę krótsze.

Lodówki side by side świetnie się prezentują i większość osób nie chce ich zasłaniać, zabudowując lodówkę w szafce. Przekłada się to na bardzo małą dostępność lodówek side by side do zabudowy. Jeśli masz dużą rodzinę i szukasz lodówki, która pomieści dużo jedzenia, warto poszukać właśnie takiego modelu. To także dobry wybór wtedy, gdy lodówka stoi w wąskiej kuchni lub w korytarzu – drzwi są znacznie krótsze, dlatego nie ma problemu z blokowaniem przejścia po otworzeniu.

Lodówka do zabudowy do 2000 zł

Ceny lodówek do zabudowy cały czas maleją – za około 2000 złotych można kupić lodówkę o dużej pojemności w klasie A++. Niektóre modele w tej cenie mają już wbudowany wyświetlacz, poprawiający komfort sterowania lodówką. Warto zwrócić uwagę na to, czy lodówka posiada system No Frost i czy jej praca jest dostatecznie cicha. Alternatywą może być automatyczne rozmrażanie lud odszranianie.

RankingRanking lodówek do zabudowy za 2000 zł

TOP 5 Lodówka do zabudowy do 2000 zł Producent Cena
1Whirlpool ART8912/A++SFWhirlpoolAktualna Cena
2Electrolux ENN2853COWElectroluxAktualna Cena
3Bosch KIV86KF30BoschAktualna Cena
4Beko BCN 130000BekoAktualna Cena
5Liebherr ICUS3324LiebherrAktualna Cena

W tym zakresie cenowym możesz wybrać albo niewielką lodówkę, wyposażoną w nowoczesne technologie albo duży, prosty model.

Jeśli zależy Ci na lodówce do zabudowy renomowanej firmy, przygotuj się na to, że zapłacisz za nią nieco więcej, niż za produkt nieznanej firmy. W większości przypadków opłaca się ponieść ten wydatek i mieć pewność, że lodówka się nie zepsuje.

Lodówka do zabudowy - Ranking 2018

TOP 5 Lodówka do zabudowy Producent Cena
1Whirlpool ART9811/A++SFWhirlpoolAktualna Cena
2Samsung RB33J8035SRSamsungAktualna Cena
3Whirlpool ARG 590WhirlpoolAktualna Cena
4Electrolux ERN1300AOWElectroluxAktualna Cena
5Electrolux ERN1300FOWElectroluxAktualna Cena

wpis na temat:

 • jaka lodówka do zabudowy
 • lodówka do zabudowy ranking
 • w miarę tania i dobra lodówka do zabudowy
 • jaka lodówka pod zabudowę
 • jaką lodówkę wybrać do zabudowy

Lodówka do zabudowy - Opinie i komentarze (3)

 • 23 października 2015 z 10:14
  Permalink

  Mamy w domu taką lodówkę w zabudowie i muszę powiedzieć, że wybranie dla niej odpowiedniego miejsca jest kluczowe. Niestety u nas lodówka została źle umieszczona, koło piekarnika. Wybraliśmy model No Frost ale niestety po kilku latach użytkowania, lodówkę i tak trzeba odmrażać bez względu na to co mówi producent. Dlatego teraz wybrałabym inaczej 😉

  Powtórz
 • 9 listopada 2016 z 11:50
  Permalink

  Miesiąc temu robiliśmy remont łazienki i zdecydowałam się teraz na lodówkę w zabudowie. To znacznie poprawiło funkcjonowanie w mojej kuchni. Teraz wszystkie sprzęty mam zabudowane, a w kuchni jest więcej przestrzeni. Zabudowałam całą lodówkę, wybierając dość duży model lodówki BEKO. Podoba mi się teraz moja kuchnia i to, że większość sprzętów jest ukryta.

  Powtórz
 • 3 września 2017 z 15:51
  Permalink

  Lodówka koło piekarnika to oczywisty błąd. Czy trzeba zabudowywać, to zależy od charakteru kuchni, wystroju, mebli. W sprzedaży mamy tyle modeli nowoczesnych lodówek, o różnych kształtach i rozmiarach. Widziałem też oklejone folią. Zaciekawiły mnie ostatnio lodówki GORENJE. Czerwony kolor i zaokrąglone kształty…modne rozwiązanie designerskie.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *