Jeśli wasze potrzeby nie są duże, lepiej wybrać mniejszą lodówkę – będzie idealna dla pary lub dla singla; duża lodówka, to większy koszt utrzymania, a im więcej pustej w niej przestrzeni – tym koszty rosną. Wśród modeli podblatowych znaleźć można zarówno modele z niewielką zamrażarką, jak i takie, w których można jedynie chłodzić.

Lodówka do zabudowy – wady i zalety?

Zabudowa sprzętu ma przede wszystkim zadbać o spójność wizualną wnętrza, obecnie w kuchni, podobnie jak w innych pomieszczeniach ustawiamy coraz więcej urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie rośnie popularność sprzętu do zabudowy. Po drugie – kwestie bezpieczeństwa, jeśli macie w domu dzieci, wybór zabudowanego AGD pełni również funkcję zabezpieczenia. I na koniec – funkcjonalność. Decydując się na AGD do zabudowy możecie samodzielnie decydować o tym gdzie i na jakiej wysokości umieścić wybrany sprzęt.

Jeśli chodzi o minusy – niestety nieco wyższe koszta. Konieczność dokupienia frontów, trudniejszy montaż, mniejszy wybór modeli – to kolejne minusy. Problemów mogą nastręczać również naprawy zabudowanego sprzętu.

Jaki typ lodówki podblatowej?

Lodówki do zabudowy można podzielić na 2 grupy:

 • lodówki wsuwane pod blat – właściwie są to lodówki wolnostojące, jednak ich wysokość umożliwia umieszczenie ich w systemie szafek i zbudowanie blatem,
 • lodówki typowo do zabudowy, w których montuje się front i cokół.

Różnią się między sobą minimalnie – właściwie zależy od was i waszej wizji kuchni, którą opcję uznacie za najlepszą. Jedyną różnicą są wymiary, nie są to jednak wartości, którymi należy się martwić – raptem kilka centymetrów niezbędnych do umieszczenia lodówki w obudowie. Oczywiście jeśli zależy wam na ukryciu lodówki, najlepszą opcją jest całkowita zabudowa, lodówki wsuwane będą odróżniać się frontem.

Dobra lodówka podblatowa – jakie parametry?

Podczas wyboru najlepszej lodówki należy zwrócić uwagę na następujące kwestie.

 • Zamrażarka – jeśli zdecydujecie się na lodówkę wyposażoną w zamrażarkę, należy sprawdzić sposób jej zamykania – drzwiczki powinny być uszczelniane, radzę też wybierać modele, które posiadają rozdzielną regulację temperatur.
 • Rozmiar – szczególnie ważny, jeśli chodzi o lodówki do zabudowy, na nic wam się nie przyda nawet najlepsza lodówka, jeśli jej rozmiar nie będzie pasował do zabudowy! Dokładnie się zorientujcie jakie wymiary wchodzą w grę, często producenci szafek posiadają listę sugerowanych modeli, najodpowiedniejszych do proponowanego rozwiązania.
 • Klasa energetyczna – dobre lodówki zaczynają się w klasie A+, warto zainwestować w lodówkę tej klasy, szczególnie, że różnice w cenie urządzeń nie są znaczne, natomiast w ilości pobieranego prądu mogą pojawiać się znaczne różnice, a co za tym idzie – różnice w koszcie eksploatacji lodówki.
 • Sposób mocowania frontu – szczególnie istotne, jeśli korzystacie z mebli gotowych. Dostępne są lodówki z frontami przykręcanymi lub na zawiasach.
 • Pojemność lodówki – pamiętajcie, że zabudowa zmniejsza lodówkę, ze względu na ich mniejszą głębokość, dlatego upewnijcie się, czy lodówka tego typu będzie wystarczająca i mimo wszystko poszukujcie tych dodatkowych litrów, niezwykle cennych w przypadku małych lodówek – a różnice są spore, pojemność lodówek podblatowychwaha się od 40 do 130 litrów.
 • Rozwiązania wewnątrz lodówki / akcesoria – poszukajcie dobrej lodówki odpowiadającej waszym indywidualnym potrzebom. W małych lodówkach zawsze trzeba z czegoś zrezygnować, przemyślany dobór wyposażenia, to podstawa. Tym bardziej, że dokupowanie różnych elementów często jest trudne.

RankingLodówka podblatowa do zabudowy - Ranking

TOP 5 Lodówka podblatowa do zabudowy Producent Cena
1Whirlpool ARG 585/A+WhirlpoolAktualna Cena
2Whirlpool ARG 590WhirlpoolAktualna Cena
3Electrolux ERN1300AOWElectroluxAktualna Cena
4Gorenje RBI 4061 AWGorenjeAktualna Cena
5Kernau KBR 08122KernauAktualna Cena

wpis na temat:

 • lodówka do zabudowy mała podblatowa
 • lodówki i zamrażarki podblatowe
 • niskie lodówki podblatowe
 • lodówka do zabudowy podblatowa
 • zabudowa lodówki podblatowej

Lodówka podblatowa do zabudowy - Opinie i komentarze (3)

 • 15 listopada 2015 z 13:50
  Permalink

  Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł i lepiej kupić większą lodówkę. No chyba że tak mi przyszło teraz do głowy, że to może być dobre rozwiązanie do biura, wtedy widzę zastosowania 😉 Wygląda to bardzo dobrze i miejsca wystarczy na mleko i ketchup dla pracowników.

  Powtórz
 • 21 kwietnia 2016 z 19:25
  Permalink

  W momencie kiedy mamy ograniczone miejsce w kuchni – jedyna sensowna opcja. Kiedy wyposażamy mieszkanie dla osób młodych lub seniorów, to naprawdę nie potrzeba więcej miejsca na przechowywanie żywnosci.

  Powtórz
 • 26 sierpnia 2016 z 10:07
  Permalink

  Dobre rozwiązanie do biur, ale też hoteli. Zresztą dla 1 osoby również – bardzo ekologiczne rozwiązanie, a i miejsca wystarczy. Szczególnie jeśli ktoś żywi się na mieście, nie jest fanem gotowania. Ja bym się zdecydował.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *