Dobra kuchenka mikrofalowa to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Ich ceny znacznie spadły, a osoby, które chcą kupić sprzęt wyższej jakości, mogą wybierać spośród kuchenek wyposażonych w różne opcje. Ostatnio bardzo popularne stały się kuchenki mikrofalowe do zabudowy, które nie zaburzają wystroju Twojej kuchni. Wolnostojące kuchenki mikrofalowe są zwykle tańsze i można je przestawiać z miejsca na miejsce, jednak kuchenka mikrofalowa w zabudowie prezentuje się o wiele lepiej.

Mikrofala do zabudowy – wymiary

Wymiary mikrofali do zabudowy są ściśle związane z jej wielkością. Większość dobrych kuchenek ma 20 litrów pojemności, natomiast wśród kuchenek mikrofalowych do zabudowy można znaleźć modele o wielkości od 20 do 40 litrów.

Przed zakupem kuchenki mikrofalowej powinieneś sprawdzić, jakie są jej rzeczywiste wymiary – pozwoli to na dopasowanie mikrofali do szafki. Dla niektórych osób ważnym parametrem jest stosunek wymiarów mikrofalówki z zewnątrz do miejsca, które znajduje się w środku. Duża kuchenka mikrofalowa przydaje się wtedy, gdy wykorzystujesz ją nie tylko do podgrzewania potraw na talerzu, ale także do gotowania.

Mikrofala do zabudowy a sposób otwierania

Większość kuchenek mikrofalowych ma drzwiczki otwierane na bok. Takie rozwiązanie nie zawsze sprawdza się w przypadku kuchenek do zabudowy. Znacznie lepiej jest wybrać dobrą kuchenkę otwieraną do dołu, podobnie, jak klasyczny piekarnik. Ułatwia to używanie kuchenki także wtedy, gdy jest ona umieszczona dość wysoko. Sposób otwierania kuchenki warto dobrać w zależności od układu kuchni.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy i jej funkcje

Kuchenki wyposażane są w coraz nowocześniejsze opcje, ale tylko część z nich sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Bardzo ważną kwestią jest moc kuchenki – im jest większa, tym szybciej można podgrzać potrawy. Moc większości kuchenek wynosi około 1000 W, a najlepsze kuchenki, mają wyższą moc.

Większość kuchenek mikrofalowych do zabudowy jest wyposażona w grill. Jeśli jego moc będzie niższa niż 1800 W, to przygotowanie potraw będzie trwało bardzo długo.

Ciekawą opcją jest kuchenka mikrofalowa z zaokrąglonymi bokami wewnątrz. W takiej kuchence można łatwo utrzymać czystość, a kolejną korzyścią jest to, że mikrofale w takim wnętrzu łatwiej się rozprowadzają.

Najpopularniejszym sposobem sterowania kuchenką mikrofalową są dwa pokrętła (moc i czas). O wiele nowocześniejsze są kuchenki, które pozwalają na ustawienie na przykład typu potrawy i typu obróbki termicznej. Niektóre, najlepsze kuchenki same dopasowują czas ogrzewania, ponieważ posiadają wbudowaną wagę.

Bardzo przydatną opcją jest rozmrażanie potraw, które trwa znacznie krócej, niż robienie tego w tradycyjny sposób. Nowoczesne kuchenki pozwalają także na gotowanie na parze, co pozwala na zachowanie właściwości odżywczych pokarmu.

Jeśli chcesz uzyskać potrawy przyrumienione z wierzchu lub od spodu, wybierz kuchenkę z grillem kwarcowym albo dodatkowym talerzem, który osiąga bardzo wysoką temperaturę. Bardzo przydaje się wtedy, gdy często przygotowujesz na przykład frytki lub pizzę. Dzięki temu potrawy są znacznie smaczniejsze, niż te przygotowane w kuchence bez grilla.

Przydaje się także obieg gorącego powietrza, który pozwala na przygotowywanie znacznie większej ilości potraw, niż w zwykłej kuchence. Dzięki niemu gorące powietrze dotrze do każdego fragmentu kuchenki.

Kuchenki mikrofalowe zainstalowane w domu, w którym są dzieci, powinny mieć blokadę rodzicielską. Dzięki niej można zabezpieczyć dziecko przed poparzeniem. Nie będzie ona potrzebna wtedy, gdy kuchenka mikrofalowa będzie umieszczona wysoko.

Opóźniony start przydaje się wtedy, gdy chcemy rozpocząć podgrzewanie potrawy o ściśle określonej porze. Gdy wrócisz z pracy do domu, w kuchence będzie czekała na Ciebie gorąca potrawa.

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby czyszczenie kuchenki mikrofalowej. Samoczyszczenie znajdziesz w najlepszych kuchenkach mikrofalowych do zabudowy – polega na tym, że kuchenka pobiera wodę z zewnętrznego pojemnika i zamienia ją w parę. Następnie wystarczy przetrzeć wnętrze kuchenki. Niestety, ale ta opcja jest spotykana dość rzadko.

Niektóre osoby preferują kuchenki mikrofalowe bez wyświetlacza, jednak wśród mikrofal do zabudowy, takie modele są rzadkością. Zwykle znajdziemy w nich niewielki wyświetlacz, na którym można podejrzeć program, czas przygotowywania potrawy i godzinę.

Jeśli potrzebujesz kuchenki mikrofalowej tylko do podgrzewania wcześniej przygotowanych potraw, możesz zdecydować się na tani produkt, który będzie oferował najważniejsze opcje. W kuchni, w której masz piekarnik, większość nowoczesnych funkcji kuchenki mikrofalowej nie jest wykorzystywanych. Jeśli wiesz, że uda Ci się wykorzystać różne funkcje kuchenki, najlepszym wyborem będzie duży model (30 – 40 litrów), do którego wstawisz znacznie więcej, niż jeden talerz z jedzeniem.

W segmencie dobrych kuchenek mikrofalowych do zabudowy bardzo ważna jest estetyka wykonania. Większość osób wybiera kuchenki metalowe, które dobrze się prezentują i są trwałe. Znajdziesz je w ofercie wszystkich najważniejszych producentów sprzętu AGD.

Mikrofalówka do zabudowy - Ranking 2018

TOP 5 Mikrofalówka do zabudowy Producent Cena
1Amica AMGB20E1GBAmicaAktualna Cena
2Amica AMMB 20E1GBAmicaAktualna Cena
3Candy MIC440VTXCandyAktualna Cena
4Samsung FW87SUSTSamsungAktualna Cena
5Whirlpool AMW 490 IXWhirlpoolAktualna Cena

wpis na temat:

 • jaka mikrofale kupić
 • microfalówka pod zabudowe
 • mikrofala do zabudowy ranking
 • mikrowela tanie
 • google pl mikrofalowka whirlpool pod zabudowe opinie

Mikrofalówka do zabudowy - Opinie i komentarze (3)

 • 23 października 2015 z 10:16
  Permalink

  Teraz już zdecydowanie mniej osób korzysta z tego sprzętu. Dla mnie też jest to alternatywa ale jednak cieszę się, że ją mam w kuchni bo to spore udogodnienie. My wybraliśmy bardzo mały model jak na mikrofalówkę, chociaż teraz już nie produkują takich dużych modeli jakie były kiedyś. Mamy mikrofalówkę z Amica i jestem z niej zadowolona.

  Powtórz
 • 27 listopada 2015 z 08:40
  Permalink

  Ja bardzo sobie chwalę, polecam Samsungi! Generalnie sławię wyższość AGD do zabudowy, nad tymi wolnostojącymi – kuchnia jest spójna, sprzęty nie stoją porozrzucane po szafkach, nie kurzą się, nawet mikrofalówka zaczyna mieć w sobie pewną elegancję. Moim zdaniem do nowoczesnych kuchni swietne rozwiązane, zresztą do wszystkich – można schować, wyeksponować – co tylko się chce.

  Powtórz
 • 5 marca 2016 z 07:18
  Permalink

  Dla mnie mikrofala musi być obowiązkowa i to porządna bo w sumie częściej z niej korzystamy niż z piekarnika. Teraz w zabudowie mamy Amicę AMM25BI – bardzo okej się sprawuje. Niezła moc, grill kwarcowy, opcja rozmrażania na czas i na wagę. Do tego dobry szklany front. Na plus moim zdaniem ogólnie cena do możliwości.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *